mars 2018 | Skönhet och Lifestyleblogg
  • Magazine
  • Bloggar
    • Nya bloggar
      • Design & inredning
      • Foto
      • Föräldraskap
      • Mode
      • Träning & hälsa
    • Topplistor
    • Foto
    • Föräldraskap
    • Mode
    • Träning & hälsa
  • Fler
    • Design & inredning
  • Topplistor
  • Skapa blogg
    • PR & POLICY
    • OM MIG!
    • INSTAGRAM
      Johanna Kvarnström
      Instagram johannakvarnstrom.seInstagram johannakvarnstrom.seInstagram johannakvarnstrom.seInstagram johannakvarnstrom.seInstagram johannakvarnstrom.seInstagram johannakvarnstrom.se
      JohannaKvarnstrom
      JohannaKvarnstrom

      33 årig tjej som som har ett stort intresse för skönhet och allt vad det innebär! Här kommer du kunna få läsa om mitt liv men framför allt om en herrans massa produktrecensioner och allmänt om skönhet. Väver också in min vardag och tankar:)

      För kontakt & samarbeten:
      johanna.kvarnstrom@hotmail.com

      • Instagram
      • Nouw

      Arkiv

      • januari 2021
      • december 2020
      • november 2020
      • oktober 2020
      • september 2020
      • augusti 2020

      Kategorier

      • Adlinks
      • Fashion
      • Foto
      • Graviditet
      • Hälsa
      • Inredning
      • Mat
      • Personligt
      • Pressutskick
      • Samarbeten
      • Skönhet
      • Vardag

      Sök

      lördag, 31 mars, 2018, 12:01

      Älskade helg-frukost!

      Att få unna sig en lyxig frukost på helgerna måste väl ändå vara bland de bästa?

      Det kan ju inte bara vara jag som älskar dessa frukostar. När man i lugn och ro kliver upp från sängen och möts av en fantastiskt solig dag. Oavsett väder så älskar jag helg frukostar. I alla dess former... Men känslan av att inte ha bråttom till något och bara få ta de lugnt är lyx tycker jag.

      Hade velat haft en smoothie men min mixer gick ju sönder för inte så längesen så måste införskaffa mig en ny. Har kollat efter både en mixer och en stavmixer men den ena va slut i lager så tänkte försöka ha lite tålamod och vänta... men snart står jag inte ut längre, haha! Inget slår en riktigt god smoothie! 🙌🏼

      Vad äter ni för frukost på helgerna? Har ni några bra smoothie recept kanske?

      Testar gärna nya!! 😄

      • Mat, Vardag
      • (3)

      Gillar

      Kommentarer

      torsdag, 29 mars, 2018, 21:32

      Glad Påsk 🐥

      Var tvungen att visa er vilken fin påsk-present vi fick på jobbet idag... denna otroligt fina papperspåse fylld med supergott godis. Men i fanns även två stycken trisslotter! Imorrn skrapar jag! Ni är väl med mig?!
      Håll tummarna!

      ☀️🐣🐥🐣☀️

      • Vardag
      • (6)

      Gillar

      Kommentarer

      lördag, 24 mars, 2018, 18:54

      Restaurangbesök på YUC!

      Igår var vi ute med jobbet på en restaurang som heter "Yuc". En mexikansk restaurang som ligger på Odenplan. Alltså jag säger bara, wow! Vilka smaker och vilken otroligt härlig känsla de va där. De va musik och högljutt på ett positivt sätt. Otroligt trevligt sällskap och riktigt bra kväll med både gott att äta och gott att dricka... Jag menar kolla bara bildbomben med allt nedanför. Fick t o m chansen att prova friterade ostron som jag va så skeptisk mot. Men riktigt gott, allt va så gott! Alltid roligt med nya smaker och dessutom när man ändå inte har de bästa erfarenheterna med just baskryddan, koriander. Men har ni inte varit där så MÅSTE ni dit. Riktigt bra service också och varje rätt vi fick så berättade servitrisen exakt vad allt var för något vilket också kändes otroligt trevligt och professionellt!

      • Mat, Vardag
      • (6)

      Gillar

      Kommentarer

            Instagram @johannakvarnstrom.se

            Instagram johannakvarnstrom.seInstagram johannakvarnstrom.seInstagram johannakvarnstrom.seInstagram johannakvarnstrom.seInstagram johannakvarnstrom.seInstagram johannakvarnstrom.seInstagram johannakvarnstrom.se

            JohannaKvarnstrom

            • Gå till Profil
            • Gå till Startsidan
            • Gå till RSS
            • Gå till Sitemap

            Blogga på Nouw

            • Skapa konto
            • Tjäna pengar på din blogg
            • Tagga produkter med Metapic
            • Flytta din blogg till Nouw

            Bloggar

            • Allmänt
            • Annat
            • Design & inredning
            • Foto
            • Föräldraskap
            • Hästar & ridsport
            • Mat & recept
            • Mode
            • Personligt
            • Resor & utland
            • Sport
            • Träning & hälsa

            Nouw

            • Magazine
            • Allmänna villkor
            • Sekretesspolicy
            • Kakor
            • Kontakta oss
            • Hjälp
            • Driftinformation
            • Build: 2021-01-13 15:53